2016 aastal tekkis arhitekti haridusega Larissa Kondinal mõte luua kootud rõivaste bränd. Tema mõte tulenes tema kudumise hobist ja digitaalse disaini oskustest, mille ta omandas Eesti Kunstiakadeemias ja Viini rakenduskunsti ülikooli arhitektuuri õpingutest.

Mekoome ehk “me koome” tähendab, et me valmistame riided lõngast.

Meie disain põhineb geomeetrilistel mustritel, plokk värvikombinatsioonidel ja detailselt konstrueeritud lõigetel. Me loome kvaliteetseid ja vastupidavaid kudumeid ning teeme seda jäätmevaba tootmise põhimõttel. Teostame kogu protsessi iseseisvalt oma Tallinna stuudios – alates disainist kuni valmistoodete kudumiseni.

Järgime jäätmeteta tootmise põhimõtet

Kasutame ressursse ratsionaalselt ja austame ümbritsevat maailma. Me ei lõika kootud kangast tükke ning ei viska ülejääke ära. Igat detaili valmistame vastavalt mustrile ning jäätmetena jäävad üle vaid 3-4 cm pikkused niidiotsad. Tänu sellele, et oleme lõnga valimisel väga hoolikad, on meie kootud esemed kestvad, pehmed ja kehale mõnusad. Ka pärast mitmeid aastaid aktiivset kandmist säilitavad nad oma kuju ja ei kaota välimust.

Mekoome stuudio on ateljee, töökoda ja showroom. Siin saame inspiratsiooni kudumismasinate ja värviliste lõngakoonuste ilmest. Oleme uhked, et saame oma klientidele näidata kogu kudumite loomise protsessi, alates mustri ja lõike disainimisest arvutis, kuni lõnga valimiseni ja valmisrõiva kudumiseni.

Stuudios saab meie tooteid selga proovida ja osta, võrrelda suurusi ja erinevaid lõngaomadusi ning leida eripakkumisi. Samuti siin võtame vastu eritellimusi.

Aadress: Erika 14 – B209, Arsenal kaubanduskeskus, Tallinn, Eesti
Avatud: E-R 10.00-16.00 (järeletulek palume kooskõlastada telefoni, e-maili või Facebooki kaudu)
Telefon: (+372) 53 73 66 98
Panga rekvisiidid: Mekoome OĂś, EE662200221065363574

Mekoome pöörab suurt tähelepanu oma toodete materjali valimisele, eelistades Itaalia tootjaid. Naturaalsed lõngad, mida kasutame:

1) Kašmiir 10%, meriino 90%
Sellest täiesti naturaalse koostisega tooted on väga soojad, pehmed ja vastupidavad. Nad ei veni ega kaota aja jooksul kuju. Kašmiiriga kudumid soovitame kokkutõmbumise vältimiseks pesta käsitsi.

2) Alpaka 30%, merino 35%, polĂĽakrĂĽĂĽl 35%
Sellest villasegust kudumid on kerged, väga pehmed ja soojad. Neid võib kanda otse naha vastu. Kudum ei ärrita isegi tundlikku ega beebi nahka, hoiab hästi oma kuju, ei lähe toppiliseks ja on pestav pesumasinas madalatel temperatuuridel.

3) Puuvill ja puuvillasegu

Puuvillast džemprid ja mütsid on mõnusalt pehmed naha vastu. Puuvill on looduslik orgaaniline kiud, mis laseb niiskusel ja kuumusel vabalt läbi pääseda, tagades kandja mugavuse ja heaolu. Sellest lõngast tooted on vastupidavad ja pestavad masinas.

Kasutame kolme tüüpi puuvillaseid lõngu:
70% puuvill, 30% lina – kõige kergem, sobib suveks
100% puuvill – kerge, sobib kevadeks ja suveks
80% puuvill, 20% meriino – kerge ja soe, aastaringseks kandmiseks

MeKoome e-poes toote valimisel pöörake tähelepanu kirjelduses näidatud materjali koostisele, et saada kudumit, millel on teile kõige sobivamad omadused.

images

Eesti disaini maja
Avatud: E-L 10.00-21.00, P 10.00-19.00
Aadress: Tallinn, Estonia puiestee 9, Solaris Keskus
Telefon: (+372) 535 711 50

Vaas-Vaas-horisontaal-must-logo-115x73

Kolme Karu Kaubamaja
Avatud: E-R  11.00 – 18.00, L 11.00 – 14.00
Aadress: Suur-Jõe 63, Pärnu
Telefon: (+372) 56460045

Võtke ühendust: